Statement MoJ

Statement

Materiały ochronne dla domu mieszkalnego w Niedabylu

03.04.2020

Dzisiaj (3 kwietnia 2020 r.) Ministerstwo Sprawiedliwości i Służba Więzienna dostarczyły Domowi Mieszkaniowemu w Niedabylu w dzielnicy Białobrzegi na Mazowszu niezbędne materiały ochronne. W tym obiekcie przebywa 60 osób zakażonych koronawirusem. Udzielone materiały zostały zebrane przez Sylwestra Korgula, szefa powiatu białobrzeskiego.

Na znak solidarności z chorymi mieszkańcami Zbigniew Ziobro, Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny, postanowił przekazać darowiznę na rzecz obiektu w postaci masek, termometrów i środków dezynfekujących Niedabyl 1000. Materiały ochronne zebrano dzięki staraniom instytucji penitencjarnych, które zaangażowały się w szycie masek dla pracowników służby zdrowia.

– W dzisiejszych czasach powinniśmy się wspierać i działać na rzecz wspólnego dobra. Nikt nie powinien pozostać bez pomocy – mówi Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.

Dom Mieszkalny w Niedabylu (gmina Stromiec, powiat białobrzegi, województwo mazowieckie) jest miejscem stałego zamieszkania dla niepełnosprawnych dzieci, młodzieży i dorosłych. Placówka działa od 1984 r. Samorząd powiatu w Białobrzegach poszukuje lekarzy, w tym emerytowanych, którzy zajmowaliby się pacjentami w ośrodku w Niedabylu. Wśród mieszkańców obiektu znajdują się osoby starsze i dzieci z porażeniem mózgowym.

Pokażmy solidarność z tymi, którzy potrzebują pomocy!

Źródło:


Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości